Tragedie pe șosea! Un tânăr de 24 de ani a murit după o depășire pe linie continuă

Un tânăr de 24 de ani din Iași și-a pierdut viața după un accident grav petrecut în comuna Stolniceni-Prăjescu. Silviu a încercat o depășire pe linie continuă, pătrunzând pe contrasens, unde s-a ciocnit violent cu un autoturism care circula regulamentar.

În urma impactului, atât Silviu, cât și șoferul celuilalt vehicul, un tânăr de 22 de ani din județul Botoșani, au fost răniți și transportați la spital. Din păcate, Silviu a decedat câteva ore mai târziu, pe secția de Terapie Intensivă.

Ancheta poliției

Poliția Iași a deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă. Ancheta va stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs accidentul.

Sursa foto: Observator

[article_sources]
Etichete:
2026 - Ediție Specială. Toate drepturile rezervate!