Tragedie în România! A murit pe loc, în mijlocul străzii. Greșeala fatală făcută de șofer

Un accident rutier grav, soldat cu pierderea unei vieți omenești, a avut loc vineri în județul Gorj, victima fiind o femeie în vârstă.

Tragedia s-a produs în localitatea Bălești. Potrivit primelor informații, o femeie de 77 de ani, din aceeași localitate, a fost lovită mortal de un vehicul în timp ce se deplasa pe partea carosabilă, în calitate de pieton.

Incidentul a avut loc pe strada Aleea Gurguleului. Polițiștii Serviciului Rutier Gorj, care au intervenit la fața locului după un apel la 112, au constatat că autoturismul implicat era condus de un bărbat de 39 de ani, din Târgu Jiu. Din primele verificări, impactul s-a produs în momentul în care șoferul efectua manevra de mers înapoi.

În urma leziunilor suferite, femeia a decedat. Trupul neînsuflețit a fost preluat și transportat la Serviciul de Medicină Legală Gorj pentru efectuarea necropsiei, notează Stiripesurse.ro.

[article_sources]
Etichete:
2026 - Ediție Specială. Toate drepturile rezervate!