Șofer fără permis, urmărit cu poliția pe centura Timișoarei, s-a răsturnat după o urmărire de 3 km – alertă pe șosele!

Un bărbat de 36 de ani a fost reținut de polițiștii din Timiș după ce a refuzat să oprească la semnalul regulamentar și a provocat un accident, răsturnându-se cu mașina.

Evenimentul s-a petrecut pe 29 septembrie 2025, în jurul orei 17:00, pe centura ocolitoare a Timișoarei, pe sensul Dumbrăvița – Giarmata-Vii.

Șoferul a fost somat să oprească de polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Ghiroda, însă a ignorat semnalul și a accelerat brusc.

Urmărirea a durat aproximativ 3 kilometri și s-a încheiat pe un teren viran din comuna Giarmata.

Acolo, bărbatul a pierdut controlul volanului, iar autoturismul s-a răsturnat într-un canal colector.

Verificările au arătat că șoferul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

El a fost reținut pentru 24 de ore și este cercetat pentru conducerea unui vehicul fără permis.

[article_sources]
Etichete:
2026 - Ediție Specială. Toate drepturile rezervate!