Descoperire macabră într-o casă din Buzău! Pompierii au încremenit. Ce au găsit printre flăcări

O femeie în vârstă de 81 de ani și-a pierdut viața într-un incendiu violent care i-a cuprins locuința din comuna Râmnicelu, județul Buzău. Trupul neînsuflețit a fost descoperit carbonizat de către pompierii ajunși la fața locului.

Tragedia a avut loc duminică seară, moment în care echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Buzău au fost solicitate să intervină de urgență.

La adresa indicată au fost dislocate două autospeciale de stingere aparținând Detașamentului de Pompieri Râmnicu Sărat, potrivit informațiilor relatate de Stiripesurse.ro, care citează Mediafax.

În momentul în care salvatorii au ajuns la intervenție, focul se manifesta generalizat, afectând întreaga casă pe o suprafață de circa 80 de metri pătrați. Din primele informații, exista suspiciunea că o persoană a fost surprinsă de flăcări în interiorul imobilului.

Militarii au acționat concomitent pentru localizarea incendiului și pătrunderea în locuință, însă deznodământul a fost unul nefericit. În urma căutărilor, a fost identificată o victimă carbonizată, fiind vorba despre o femeie în vârstă de 81 de ani.

Autoritățile au demarat o anchetă și urmează să efectueze cercetări pentru a stabili cauza probabilă de la care a pornit focul.

[article_sources]
Etichete:
2026 - Ediție Specială. Toate drepturile rezervate!