CARAMBOL TERIBIL! O mamă și doi copii, luați de urgență înainte să vină medicii! Sunt 7 victime

Un accident de circulație grav, în care au fost implicate trei autovehicule și un număr total de șapte persoane, a avut loc pe șoseaua de centură a municipiului Slobozia.

Pentru a răspunde apelului de urgență, autoritățile au mobilizat la fața locului o autospecială de stingere, un echipaj de descarcerare și o ambulanță SMURD. În sprijinul acestora au sosit și trei echipaje operative din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Conform informațiilor relatate de Ziar Obiectiv, printre victimele evenimentului rutier s-au aflat o mamă și cei doi copii ai săi. Aceștia au ajuns la spital pentru îngrijiri medicale înainte ca forțele de intervenție să ajungă la locul coliziunii.

Pompierii au acționat pentru extragerea unei victime care rămăsese încarcerată într-una dintre mașinile avariate. După ce a fost scoasă dintre fiarele contorsionate, persoana a fost predată medicilor pentru evaluare.

Celelalte patru persoane implicate în accident au primit primul ajutor la fața locului. Ulterior, trei dintre acestea au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru investigații medicale complexe.

[article_sources]
Etichete:
2026 - Ediție Specială. Toate drepturile rezervate!