Apel disperat pentru Denisa! A dispărut în drum spre școală. Mama ei, sfâșiată de durere: „Era speriată, plângea”

O adolescentă pe nume Denisa este căutată de autorități și de familie, după ce a dispărut în urmă cu o săptămână. Fata, care locuia în Belgia împreună cu părinții săi, a plecat de acasă pe data de 10 februarie cu intenția de a merge la școală, însă nu a mai ajuns la cursuri. Potrivit informațiilor furnizate de Știrile Kanal D, minora a fost localizată ulterior în Germania, la Köln, în aceeași zi, dar de atunci urma ei s-a pierdut.

La momentul dispariției, Denisa era îmbrăcată cu o geacă scurtă de culoare gri, un hanorac alb, blugi rupți și purta încălțăminte sport albă. Mama fetei, Ionela, a lansat un apel disperat către public și autorități, solicitând ajutorul oricui ar putea deține informații despre locul în care se află fiica sa. Femeia a exclus varianta unei plecări voluntare cu un partener, argumentând că fata nu și-a luat actele sau alte bunuri personale.

„Tututor celor care o vedeți, sunați la poliție. Denisa, dacă vezi acest mesaj, te rog hai acasă! Orice s-ar întâmpla, eu o să fiu mereu cu tine. Te iubim enorm de mult și o să te căutăm până o să te găsim. Nu am renunțat o secundă să te căutăm. Eu și tata suntem epuizați, dar nu o să ne dăm bătuți. O să te aducem lângă noi. Viața fără tine nu este la fel. Nu-mi închipui viața fără tine. Te iubește mama și tata, toată lumea te iubește. Ești un copil atât de bun și te așteptăm acasă. Te iubim!”, a transmis mama fetei prin intermediul rețelelor de socializare.

Mama Denisei a povestit că ultima interacțiune telefonică cu fiica ei a fost una alarmantă. După ce a observat că minora nu a ajuns la școală, femeia a sunat-o, găsind-o pe fetiță într-o stare de panică profundă.

„Am telefonat la ea și am vrut să văd de ce nu a ajuns la școală. Era foarte speriată, plângea, mi-a spus că nu este bine și s-a închis telefonul. Atunci a fost ultimul apel pe care l-am avut cu ea. Atunci când eu am ajuns acasă, era plecată. Văzusem pe contul ei că a căutat adresa către casă. Ea a vrut să se întoarcă acasă. I s-a luat telefonul și nu a mai fost lăsată să vină acasă. Când am găsit-o în Germania, Denisa nu mai era Denisa. Denisa era foarte speriată, tremura încontinuu, avea o privire ciudată”, a declarat Ionela Siminiuc.

În ciuda criticilor primite în mediul online, părinții continuă căutările și susțin că adolescenta ar fi putut fi victima unei situații tensionate, refuzând să creadă că aceasta a plecat de bunăvoie, având în vedere starea de degradare emoțională în care a fost văzută ultima dată. Casele de poliție din regiunile tranzitate au fost alertate cu privire la dispariția tinerei.

[article_sources]
Etichete:
2026 - Ediție Specială. Toate drepturile rezervate!