Sfârșit crunt în Vaslui! O femeie a fost găsită sfâșiată pe stradă. Ce îi lipsea din corp

O tragedie s-a petrecut sâmbătă seară într-o localitate din județul Vaslui, unde o femeie în vârstă de 85 de ani a fost descoperită decedată pe drum, prezentând urme de violență extremă. Polițiștii au demarat o anchetă pentru a stabili circumstanțele exacte ale morții.

Echipajele medicale au intervenit de urgență în satul Plopi, însă pentru victima găsită inconștientă pe o uliță nu s-a mai putut face nimic. Potrivit primelor informații, femeia avea mâna amputată, iar comunitatea locală suspectează că aceasta a fost atacată de câinii fără stăpân din zonă.

Reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Vaslui au descris starea în care a fost găsită bătrâna, notând lipsa antebrațului.

„Echipajul medical ajuns acolo a găsit victima fără semne vitale și semnele morții deja instalate. Prezenta o plagă de mari dimensiuni la nivelul membrului superior drept cu amputația antebrațului. Segmentul amputat nu a putut fi găsit. La acest moment cauza morții nu este cunoscută, dar sătenii suspectează că victima ar fi putut fi agresată de mai mulți câini vagabonzi care sunt prezenți în zona respectiva în mod constant”, au transmis reprezentanții instituției, citați de PSNews.ro.

[article_sources]
Etichete:
2026 - Ediție Specială. Toate drepturile rezervate!