MĂCEL ÎN CLUJ! Trei tineri, SPULBERAȚI pe trecere. Unde a ZBURAT una dintre victime după impactul DEVASTATOR

Trei tineri au suferit leziuni grave și au fost transportați la spital după ce au fost loviți de o mașină în timp ce traversau regulamentar strada, în comuna Poieni, județul Cluj. La volanul autoturismului se afla un șofer care consumase băuturi alcoolice.

Evenimentul rutier a avut loc pe un drum național, unde victimele, cu vârste cuprinse între 17 și 22 de ani, se angajaseră în traversare pe marcajul pietonal. Impactul a fost extrem de violent, una dintre persoane fiind aruncată pe contrasens din cauza forței loviturii, unde s-a izbit de o altă mașină care circula regulamentar.

La fața locului au intervenit echipaje medicale și de poliție pentru a acorda primul ajutor. Tinerii au fost preluați și duși de urgență la unitatea medicală pentru investigații complexe și tratament de specialitate, informează Stirile Kanal D.

Polițiștii l-au identificat pe șoferul care a provocat accidentul ca fiind un bărbat de 38 de ani. În urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat o concentrație de 0,33 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Oamenii legii au demarat o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele producerii incidentului. În funcție de rezultatele cercetărilor și de evoluția stării de sănătate a victimelor, vor fi luate măsurile legale corespunzătoare.

[article_sources]
Etichete:
2026 - Ediție Specială. Toate drepturile rezervate!