O femeie în vârstă de 45 de ani a murit marți, după ce a fost înjunghiată de partenerul său, un bărbat de 51 de ani, în locuința lor din comuna Topraisar, județul Constanța. Polițiștii spun că nu existau sesizări anterioare privind conflicte între cei doi.
Potrivit cercetărilor efectuate de polițiștii de la IPJ Constanța și procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța, evenimentul s-a produs pe fondul unui conflict spontan. Bărbatul și-a lovit concubina cu un obiect tăietor-înțepător, cauzându-i decesul.
Surse locale au precizat că arma folosită a fost un topor.
Reprezentanții IPJ Constanța au declarat că, până în prezent, la Postul de Poliție Topraisar nu au fost înregistrate sesizări privind conflicte între cei doi sau solicitări pentru emiterea unui ordin de protecție provizoriu.
Cercetările continuă pentru a stabili toate împrejurările în care s-a produs fapta și pentru luarea măsurilor legale necesare.